Jezioro Ełckie

Ełk
Poniedziałek, 25 września 2023 roku,
Szkoły Celne w Ełku
miasto Ełk infoSerwis Ełk Ełk
miasto Ełk
Usługi ubezpieczeniowe
Ełk
INFORMATORY
Ełk
OGŁOSZENIA
Jezioro Ełckie

Podstawową, naturalną atrakcją miasta jest jego położenie wokół jeziora.
Jezioro Ełckie Korzystne usytuowanie sprawia, że miasto posiada plażę miejską, camping i letnią scenę. Nad jeziorem rozciąga się pięknie zagospodarowana promenada, przy której skupiło się kulturalne życie Ełku. Restauracje i puby konkurując ze sobą, zapewniają różnorodność rozrywek, kuchni i stylów w jakich są urządzone. Jedna z nich znajduje się na wodzie. Wspaniałym widokiem są tu pływające żaglówki, rybacy w swych łodziach czekających na okonia, szczupaka, sandacza a nawet suma czy węgorza oraz dzieci karmiące łabędzie i dzikie kaczki. Od nadbrzeżnego gwaru uciec można na środek jeziora wypożyczając kajak w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym lub w siedzibie PTTK. Popływać można rowerem lub skuterem wodnym. Skorzystać można także z oferty przewozowej statku spacerowego "Delfin" lub łodzi motorowej. Brzeg jeziora połączony jest z wyspą mostem zbudowanym w 1910r. Most prowadzi między innymi do ruin zamku krzyżackiego, od którego wziął swój początek Ełk.
W okresie letnim na plaży miejskiej, a także pobliskiej scenie letniej organizowanych jest wiele ciekawych imprez rozrywkowych i sportowych.
Powierzchnia lustra wody wynosi 5,03 km², a maksymalna głębokość to 58,2 m [IRŚ Olsztyn]. Jezioro Ełckie jest jednym ze 120 największych i 8 najgłębszych jezior Polski.
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Ełk
WIZYTÓWKI FIRM
Informator turystyczny miasto Ełk i Powiat Ełcki - infoserwiselk.pl | Turystyka
Copyright © 2005- Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego