Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Ełckie I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego ponownie znalazło się w prestiżowym rankingu szkół ponadgimnazjalnych opublikowanym w „Rzeczpospolitej”, gdzie uwzględniono 384 szkoły.


Nasza szkoła znalazła się w tym zaszczytnym gronie nie po raz pierwszy. W prowadzonej od 2004 roku klasyfikacji jesteśmy obecni od 2006 roku. Przy klasyfikowaniu szkół „Rzeczpospolita” wzięła pod uwagę liczbę laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych w stosunku do liczby uczniów oraz liczby olimpiad.


W tym roku znaleźliśmy się na 309 miejscu. Odpowiednio w roku 2008 zajęliśmy miejsce 146, w 2007 – 209, w 2006 – 251, a w 2005 – 264. Nasza najlepsza szkoła poszczycić się może udziałem w dwóch olimpiadach (z języka rosyjskiego i teologii katolickiej). Mamy jednego laureata i jednego finalistę olimpiad. Cieszy zwłaszcza sukces w olimpiadzie języka rosyjskiego.

Na dwanaście szkół województwa warmińsko-mazurskiego uwzględnionych w rankingu I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego zajęło dziewiąte miejsce. Wyprzedziły nas tylko trzy szkoły z Olsztyna, i po jednej z Kętrzyna, Pasłęka, Nowego Miasta Lubawskiego, Karolewa i Giżycka. Ciekawostką jest fakt, że większość najlepszych szkół w Polsce funkcjonuje w połączeniu z klasami gimnazjum.

Powiat Ełk
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego