Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Już niedługo rozpocznie się gruntowna modernizacja najstarszego ełckiego Parku, który już w sierpniu odzyska dawny blask i stanie się kolejną wizytówką naszego miasta.W minionym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na renowację zabytkowego Parku Solidarności w Ełku. Wykonawcą zostało konsorcjum 3 firm, których liderem jest lokalna ełcka firma "PRIM".

Znajdujący się w centrum miasta Park, by znów cieszyć mieszkańców i turystów, wymaga gruntownej przebudowy. Zakres prac obejmie między innymi kompleksowe prace ziemne, wymianę linii oświetleniowej (w tym montaż 25 latarni ozdobnych na cokołach). Nawierzchnia alejek zostanie wykonana z estetycznej i trwałej kostki granitowej. Wymianie poddane zostaną także stare ławki i kosze na śmieci.

Dodatkowo zamontowane zostaną dwa zdroje czerpalne wody pitnej (tzw. poidełka), z którym będą mogli korzystać mieszkańcy miasta.

W Parku powstanie niewielka scena plenerowa, na której w razie potrzeby odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia artystyczne. Renowacji zostanie poddany również pomnik Michała Kajki.


Odrębnym postępowaniem przetargowym objęte zostanie wykonanie trawników i ozdobnej zieleni parkowej oraz renowacja XIX-wiecznej fontanny.

W Parku zainstalowany zostanie system nawadniający. Pojawi się wiele nowych drzew, a istniejące zostaną poddane zabiegom pielęgnacyjnych (część chorych drzew zostanie wycięta). Niektóre drzewa otrzymają dodatkowo podświetlone tworząc w Parku wyjątkowy klimat po zmroku.

Od strony ulicy Mickiewicza (w pobliżu pomnika "Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę") powstanie niewielka fontanna.

Całość modernizacji zostanie utrzymana w stylu nawiązującym do XIX-wiecznej zabudowy miasta. Koszt inwestycji to ponad 2,7 mln zł.


Prace zakończą się do 15 sierpnia 2009 r. tak, by w rocznicę "Cudu nad Wisłą" i w dniu Święta Wojska Polskiego oddać oficjalnie Park do użytku.

Park Solidarności będzie kolejną wizytówką miasta, o czym będą mogli się przekonać turyści i goście odwiedzający nasze miasto pod koniec tegorocznego sezonu turystycznego.

UM Ełk
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego