Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 13 lipca 2020 roku, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
Szkoły Celne w Ełku
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, w osi turystyka, w działaniach na rzecz wzrostu potencjału turystycznego, publicznej infrastruktury turystycznej i okołoturystycznej, zostanie sfinansowany projekt pn. „Znakowanie turystyczne regionu Warmii i Mazur”.

W projekcie uczestniczy Starostwo Powiatowe w Ełku. W powiecie ełckim oznaczone będą m.in. Ełcka Kolej Wąskotorowa, Katedra pw. Św. Wojciecha, Wieża Ciśnień, Góra Bunelka, Grodzisko w Bajtkowie, kościół w Omstrymkole, słup graniczny w Boguszach, głaz narzutowy w Starych Juchach.

Główne cele projektu to ustawienie informacyjnych znaków turystycznych w obszarze magistrali oraz turystyczne oznakowanie drogowe, których zadaniem będzie ukierunkowanie ruchu turystycznego na wskazane i promowane zasoby regionu Warmii i Mazur. System będzie stworzony poprzez wykonanie i umiejscowienie drogowych znaków do oznakowania atrakcji turystycznych. Znaki wskazywać będą konkretne atrakcje turystyczne, natomiast tablice informacyjne opisywać będą obszary i znajdujące się tam lokalne zasoby turystyczne.

Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego