Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 13 lipca 2020 roku, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
Szkoły Celne w Ełku

Rośnie liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej jest coraz więcej zgłoszeń o zasiłek.O ile w ubiegłym roku - w porównaniu z 2007 - MOPS zarejestrował mniej osób, które potrzebowały pomocy, to w tym roku placówka notuje wyraźny wzrost.
- Na początku ubiegłego roku mieliśmy zarejestrowanych w sumie 285 rodzin potrzebujących pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym roku są to już 302 rodziny, a przypuszczamy że może ich być znacznie więcej. - powiedziała Zdzisława Miruńska kierownik sekcji świadczeń Miejskiego Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku. - Ponadto znacznie wzrosła liczba osób zgłaszających się po zasiłki celowe - na początku ubiegłego roku były to 153 rodziny, a w tym już 191 - dodała.

Ponadto do MOPS-u zgłaszają się rodziny, które nigdy wcześniej nie potrzebowały pomocy tej placówki. - Są to przede wszystkim byli pracownicy ełckiego FSO. - powiedziała Miruńska.

Aby skorzystać z pomocy MOPS-u należy spełniać pewne kryteria finansowe.
- Dla osób samotnych takie kryterium wynosi 477 zł, w przypadku rodzin - 351 zł na osobę - powiedziała Bożena Piątek - kierownik sekcji socjalnej.

Jeśli rodzina potrzebująca pomocy przekracza kryterium dochodowe może skorzystać z projektu "Posiłek dla potrzebujących".
- Dzięki temu projektowi zwiększone jest kryterium dochodowe do 150% na osobę. Rodziny mogą wówczas liczyć np. na dożywianie w szkole - powiedziała Piątek.

Radio5
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego