Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 18 września 2019 roku, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

Jeden z bardziej znanych na świecie polskich zespołów rockowych, Myslovitz, wystąpi w Ełckim Centrum Kultury.
Foto: Archiwum zespołu
27 lutego 2009 r. (piątek) godz. 19:00
sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 35 zł (studenci i uczniowie 30 zł)


Myslovitz – polski zespół rockowy, założony w 1992 w Mysłowicach przez Artura Rojka, Wojciecha Powagę, Jacka Kuderskiego oraz Wojciecha Kuderskiego. Grupa wzięła swoją nazwę od miasta rodzinnego muzyków - Mysłowic (niem. Myslowitz), położonego na Śląsku, w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym.

Pierwszy ich występ odbył się w studenckim klubie Olimp przy AWF Katowice, jako support formacji Generał Stilwell. Nagrody konkursowe otworzyły im drogę do pierwszych profesjonalnych sesji nagraniowych w studiu Radia Łódź. W 1994 r. podpisali kontrakt z MJM Music Polska i nagrali swój pierwszy album zatytułowany Myslovitz. Płyta uzyskała entuzjastyczne recenzje i została okrzyknięta debiutem roku. W 1996 r. do Myslovitz dołączył trzeci gitarzysta i klawiszowiec Przemek Myszor. Grupa wydała z wytwórnią Sony Music Polska swój drugi album Sun Machine. Na płycie znalazły się dwa przeboje: Z twarzą Marilyn Monroe i Peggy Brown. Rok później grupa wydała trzeci album Z rozmyślań przy śniadaniu.

Przełomowym był dla grupy rok 1999, kiedy to ich czwarty album Miłość w czasach popkultury szybko zdobył platynę, a w chwili obecnej posiada już status podwójnej platyny. Singel Długość dźwięku samotności jest jak dotychczas największym hitem zespołu. W 2000 roku Myslovitz nagrali piosenkę Polowanie na wielbłąda do filmu Duże zwierzę legendarnego polskiego aktora i reżysera, Jerzego Stuhra, jak również singel i dwa dotychczas niepublikowane utwory do filmu Waldemara Szarka To my. W 2003 r. Myslovitz kontynuował współpracę ze Stuhrem, komponując piosenkę tytułową do jego filmu Pogoda na jutro.

Od 2003 roku wytwórnia EMI oraz MTV promują ich na rynku międzynarodowym. W tym samym roku Sony Music składankę zatytułowaną The Best of. Promujący ją singel Kraków został nagrany z gwiazdą polskiej poezji śpiewanej, Markiem Grechutą i jego zespołem Anawa. Latem 2004 r. Myslovitz znowu wyrusza w trasę koncertową po Europie, rozpoczynając ją koncertem dla niemieckiego radia i telewizji publicznej WDR w przeddzień rozszerzenia Unii Europejskiej. Poza uświetnieniem kilku mniejszych imprez i krótkimi występami na festiwalach (m.in. na największym szwajcarskim festiwalu w St. Gallen), znowu otwierają koncerty Iggy''ego Popa, The Stooges w Europie jak również The Corrs w Wielkiej Brytanii, a także na kontynencie. W grudniu 2004 r. EMI wydała płytę Myslovitz zatytułowaną Skalary, mieczyki, neonki, zawierającą niepublikowany wcześniej materiał z sesji nagraniowych Korova Milky Bar.

Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego