Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 13 lipca 2020 roku, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
Szkoły Celne w Ełku
44-letni ełczanin Jan N. od dwóch lat handlował przez internet lekami na potencję. Sprzedawane leki kosztowały od 25 do 35 złotych. Policjanci ustalili, że mógł dokonać ok. 100 transakcji.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od dłuższego czasu podejrzewali, że mieszkaniec Ełku handluje w internecie nielegalnymi lekami na potencję. 44 - letni Jan N. wczoraj został zatrzymany przez ełckich policjantów. W trakcie przeszukania w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli 90 tabletek różnych marek. Były to zarówno farmaceutyki niedopuszczone do obrotu na terenie Polski, jak również sprzedawane wyłącznie na receptę. Skład chemiczny sprzedawanych przez mężczyznę środków znacznie różnił się od składu leków dopuszczonych do obrotu.

Jan N. usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podrobionych środków farmaceutycznych bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze sprawdzają również czy sprzedawane tabletki mogły spowodować niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kupujących.

Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego