Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 13 lipca 2020 roku, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
Szkoły Celne w Ełku

Policjanci ostrzegają zwłaszcza starsze osoby przed oszustem, który podając się za pracownika elektrowni pobiera zaliczki na rzekomą wymianę lub montaż licznika. Od grudnia ubiegłego roku Komenda Powiatowa Policji w Ełku odnotowała już trzy podobne przypadki. Prawdopodobnie przestępca jest gotów wykorzystać każdy sposób, by wzbogacić się kosztem seniorów.Policjanci ustalili, że w każdym przypadku sprawca działał podobnie. Mężczyzna podaje się za pracownika elektrowni. Posiada też identyfikator ze swoim zdjęciem, który nosi w widocznym miejscu, zaczepiony na ubraniu wierzchnim. Proponuje starszym ludziom wymianę licznika lub jego montaż. Pobiera zaliczki, za wykonanie usługi w późniejszym terminie, w kwocie 650-950 zł. Po otrzymaniu pieniędzy mężczyzna nie wraca.

Podobne przypadki miały miejsce w Ełku, Oraczach i Przykopce. Pokrzywdzone osoby były w wieku około 70-80 lat. Sprawca był w wieku około 30-40 lat, wzrost około 170-180 cm, dobrze zbudowany, włosy jasne, krótkie z wyraźnymi zakolami, ubrany elegancko, posiadający identyfikator pracownika elektrowni ze zdjęciem. Proponuje rzekomą wymianę starego licznika na nowy oszczędniejszy typ i jego montaż, lub przeniesienie go ze skrzynką na zewnątrz budynku. Usługę oferuje w późniejszym terminie, dokładnie w najbliższych dniach. Pobiera z góry zaliczki za wykonaną usługę w kwotach 650-950 zł.

Najprawdopodobniej mężczyzna próbował w podobny sposób wejść do innych mieszkań, dlatego apelujemy o ostrożność przy podejmowaniu decyzji o wpuszczeniu kogoś do mieszkania. Najlepiej najpierw zadzwonić do instytucji i sprawdzić, czy rzeczywiście wysłano takiego pracownika. Taka ostrożność uchroni nas przed ewentualnymi przykrymi niespodziankami.

Apelujemy też, aby osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w powyższej sprawie kontaktowały się z policją pod numerem telefonu 997.

Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego