Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 13 lipca 2020 roku, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
Szkoły Celne w Ełku

Wójt Prostek Mirosław O. i przedsiębiorca z Grajewa Józef R. odpowiadają za korupcję. Dzisiaj przed ełckim sądem odbędzie się ostatnie przesłuchanie oskarżonych.Mirosław O., wójt gminy Prostki w powiecie ełckim w połowie ubiegłego roku został oskarżony przez białostocką prokuraturę o przyjęcie korzyści majątkowych. Sprawa dotyczy budowy prostkowskiego gimnazjum. Wykonawcą był grajewski przedsiębiorca Józef R.. Jak twierdzi prokuratura, podczas budowy gimnazjum, firma polecona przez Józefa R. remontowała spalony wiejski dom wójta. Do dziś toczy się dochodzenie, kto i dlaczego dwukrotnie spalił nieruchomość.

Pół roku toczyła się sprawa o korupcyjne praktyki przedsiębiorcy i samorządowca przed Sądem Rejonowym w Ełku. Jednak sędzia nie znalazł związku między budową gimnazjum a remontem spalonego domu wójta. Wydał wyrok uniewinniający obu oskarżonych.

Teraz sprawą zajęła się prokuratura krajowa. Na jej wniosek Sąd Okręgowy w Olsztynie unieważnił wyrok ełckiego sądu. Prokurator krajowy zarzucił ełckiemu sędziemu tendencyjność. Stwierdził w apelacji, że Sąd Rejonowy w Ełku rozpatrzył tylko okoliczności korzystne dla oskarżonych, a nie uwzględnił dowodów obciążających - wyjaśnia sędzia Waldemar Pałka, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Dlatego proces musiał się rozpocząć od nowa. Dzisiaj w tej sprawie odbędzie się ostatnie przesłuchanie oskarżonych.

Radio Białystok
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego