Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 18 września 2019 roku, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

Kilka minut po zdarzeniu, ełccy policjanci zatrzymali trójkę obywateli Rumunii podejrzewanych o oszustwo.


Najpierw w sklepie, dwie kobiety kupiły, a potem oddały paczkę papierosów. W tym zamieszaniu, po wyjściu klientek, sprzedawczyni zorientowała się, że w kasie brakuje 100 złotych. Auto, którym uciekły kobiety i mężczyzna zostało zatrzymane przez drogówkę. Kierowca i pasażerki trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze mają też wątpliwości, co do autentyczności zabezpieczonej polisy OC, którym posłużył się kierowca. Trwają czynności wyjaśniające sprawę.

Wczoraj około godziny 13.00 do jednego z ełckich sklepów weszły dwie kobiety. Poprosiły o paczkę papierosów i podały ekspedientce banknot 200-złotowy. Zachowywały się nerwowo, robiły zamieszanie. Po otrzymaniu reszty, nagle zrezygnowały z zakupu. Wtedy poprosiły o zwrócenie swojego banknotu.

Kiedy kobiety wyszły, sprzedawczyni zorientowała się, że w kasie brakuje 100 złotych. Chciała zareagować, ale klientki szybko wyszły ze sklepu, wsiadły do czerwonego audi i odjechały.

Po otrzymaniu zgłoszenia o oszustwie policjanci z drogówki w ciągu kilku minut zatrzymali podejrzany samochód. Jechały nim trzy osoby - dwie kobiety w wieku 26 i 32 lat oraz 25-letni kierowca. Wszyscy to obywatele Rumunii. Podejrzewani o oszustwo zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Trwają czynności w tej sprawie.

Policjanci wyjaśniają także, czy polisa OC, którym posłużył się kierowca jest autentyczna.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za posłużenie się przerobionym dokumentem jako autentycznym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP
Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego