Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 18 września 2019 roku, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

Promenada nad jeziorem i okolice dworca Ełckiej Kolei Wąskotorowej - te dwa miejsca zmienią się jeszcze przed sezonem. Pieniądze na poprawę wizerunku miasta pochodzą z unijnej kasy.Ełcka wąskotorówka to jedna z głównych atrakcji turystycznych miasta. Od siedmiu lat administruje nią samorząd miejski. W sezonie wakacyjnym z kolejki korzysta blisko 15 tysięcy turystów, którzy niestety nie mają zbyt komfortowych warunków. Ma się to jednak zmienić. Teren zostanie ogrodzony. Pojawią się ławeczki, wiaty, tablice informacyjne, latarnie. Prace pochłoną prawie milion złotych, niestety nie obejmą budynku dworca. Budynek dworca Ełckiej Kolei Wąskotorowej będzie musiał więc poczekać na swoją kolej.

Czekać nie będzie promenada, biegnąca wzdłuż brzegów Jeziora Ełckiego, którą jeszcze przed wakacjami czeka kolejna przebudowa. Już dziś to jedno z najbardziej popularnych miejsc wśród mieszkańców miasta, ale i turystów odwiedzających Mazury. Licząca obecnie 6 kilometrów ścieżka z roku na rok jest coraz dłuższa i zyskuje coraz więcej atrakcji.

Przy Centrum Edukacji Ekologicznej pojawią się nowe ławeczki, latarnie, miejsce na grilla, fontanna. Prace pochłoną półtora miliona złotych. Ich efekt ma przyciągać do Ełku turystów.

Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego