Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 12 lipca 2020 roku, imieniny: Brunona, Jana, Wery
Szkoły Celne w Ełku

Ełckie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku pozyskały 700 tys. zł na modernizacje obiektów, zakup wyposażenia i ciekawe zajęcia edukacji kulturalnej i czytelnictwa.Na konkurs ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ECK i MBP złożyły kilka projektów, z czego 4 otrzymają dofinansowanie: "Kulturalny, edukacyjny i informacyjny puls miasta" (MBP), "Termomodernizacja i remont elewacji" (ECK), "Letnie kino pod gwiazdami" (ECK), "Akademia Młodego Artysty" (ECK).

Najwięcej udało się pozyskać Ełckiemu Centrum Kultury. Na pierwszy projekt modernizacji nieestetycznej i spękanej elewacji budynku w samym centrum miasta minister przyznał 500 tys. zł. Miasto i ECK dołożą do tego 300 tys. zł. W ramach tego przedsięwzięcia do końca roku wykonany zostanie III etap modernizacji elewacji frontowej i bocznej. Tylna część elewacji będzie wykonywana w ramach budowy amfiteatru. Oczekiwaniem władz miasta jest, by nowa elewacja nawiązywała swoim wyglądem do historycznej zabudowy ulicy Wojska Polskiego. Znajduje się przy niej wiele kamienic wybudowanych w stylu secesyjnym i eklektycznym na początku XX w. Front elewacji budynku ECK zostanie podświetlony.

Drugi projekt, na który ECK otrzymało dofinansowanie dotyczy realizacji zajęć kulturalnych w ramach akademii młodego artysty. Na jego realizację udało się pozyskać 50 tys. zł. Udało się również pozyskać 50 tys. zł na realizację letniego kina pod gwiazdami, które jest kontynuacją projektu, na który Urząd Miasta pozyskał pieniądze w ubiegłym roku (zakup projektora, komputerów, ekranu i licencji filmowych).

W bieżącym roku Ełckie Centrum Kultury obchodzić będzie 60 lat swojego istnienia.


Miejska Biblioteka Publiczna będzie realizowała projekt "Kulturalny, edukacyjny i informacyjny puls miasta". Całkowity koszt jego realizacji wynosi 125 tys. zł, z czego 100 tys. zł udało się pozyskać z ministerstwa kultury.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do sprzętu i nowych technologii, wymiana komputerów, zwiększenie ilości stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, stworzenie kina malucha - wyświetlanie filmów dla dzieci oraz kącika małego czytelnika (zakup zabawek i stolików dla dzieci).

W ramach projektu zakupione zostaną m.in. dwa wielkoformatowe telewizory plazmowe 65 i 60 calowe, komputery, filmy, sprzęt multimedialny, stoliki i zabawki.

Już niebawem Ełckie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna złożą kolejne wnioski projektowe w ramach konkursu ogłoszonego przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

UM Ełk
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego