Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 13 lipca 2020 roku, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
Szkoły Celne w Ełku

Wzrasta roczny czynsz płacony przez właścicieli ełckich kiosków. W porównaniu do ubiegłego roku opłata wzrośnie o 150%. Nowe stawki będą obowiązywały od marca.Właściciele kiosków są oburzeni tak wysoką podwyżką i obawiają się, że mogą stracić jedyne źródło dochodów.

- To rozbój w biały dzień - mówi Marian Jandziński właściciel jednego z kiosków. - Płaciłem miesięcznie 200 zł, a teraz będę płacił 500 zł za kiosk o powierzchni 56 metrów - powiedział Jandziński. - Oburzające jest to, że podwyżka została wprowadzona bez żadnych zapowiedzi czy konsultacji. - mówił właściciel kiosku.

Jak tłumaczy Sławomir Chilicki, naczelnik wydziału architektury i gospodarki gruntami ełckiego Ratusza opłaty wzrosły bowiem ... wyliczył je specjalista.

- Do tej pory koszty dzierżawy ustalane były przez urzędników, na podstawie ich wiedzy o rynku nieruchomości w Ełku. W tym roku wysokość opłat wyliczył rzeczoznawca. - powiedział Chilicki. - Ponadto ceny czynszu nie zmieniały się w ciągu ostatnich 3 lat - argumentuje urzędnik.

Radio5
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego