Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 4 lipca 2020 roku, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Szkoły Celne w Ełku

Międzynarodowa Stacja Dializ w Ełku jest w gronie 100 spośród 250 placówek w Polsce, które nie podpisały kontraktu z Narodowym funduszem Zdrowia. Ełcka stacja należy do prywatnej firmy. Narodowy Fundusz jest gotowy zapłacić 400 złotych za jedną dializę, firmy żądają 450 złotych.- Za tak małe pieniądze, jakie proponuje NFZ nie można prowadzić dializ według tych wymagań jakie NFZ stawia - powiedział Stanisław Mazur wiceprezes sekcji nefrologicznej Izby Gospodarczej Medycyny Polski, która odpowiada za negocjacje stawek z NFZ.

NFZ zapewnia, że za wszystkie dializy na pewno zapłaci, bo to procedury ratujące życie, ale na 450 złotych za jedną dializę się nie godzi. Firmy z kolei tłumaczą, że w górę poszło euro, podrożała benzyna, prąd, woda i dlatego wycena dializ też musi być w tym roku wyższa. Ponieważ finału negocjacji nie widać stacje dializ zaczęły wprowadzać oszczędności.

Międzynarodowe Centrum Dializ w Ełku oszczędza już od poniedziałku.
- Placówka skupia się na samym leczeniu. Zrezygnowaliśmy z posiłków i telewizji dla pacjentów - powiedział Krzysztof Hurkacz dyrektor Międzynarodowej Stacji Dializ w Ełku.

Radio5
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego