Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 18 września 2019 roku, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

W sobotę 7 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku zapłanowano szereg atrakcji z okazji Dnia Kobiet. Będzie można obejrzeć wernisaż wystawy fotograficznej, uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi oraz recitalu gitarowym.W trosce o zdrowie ełczan w godzinach 10.00 - 13.00 będzie można wykonać bezpłatny pomiar ciśnienia oraz badanie poziomu cukru.

Najciekawsze wydarzenia dnia rozpoczną się od godzinny 16.30.
Informujemy, że zapowiadane wcześniej spotkanie z Iloną Łepkowską nie odbędzie się. Gościem biblioteki będzie Maria Czubaszek.

Godz. 16.30
Wernisaż wystawy fotograficznej Jerzego Cierpickiego "Kobiety"


Autor wystawy swoją przygodę z fotografią rozpoczął jeszcze w szkole. Dziś stała się ona pasją, wędrówką w stronę światła i cienia, rejestracją emocji, okazją do poznania drugiego człowieka. Ludzie są ulubionym motywem jego fotograficznych zainteresowań, ale dużo uwagi poświęca wszystkiemu co go otacza. Śmiało można go nazwać łowcą mgieł, stworzona dzięki nim atmosfera tajemniczości towarzyszy wielu fotografiom autora.

Jerzy Cierpicki jest członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej. Uczestniczył w licznych warsztatach i plenerach fotograficznych. Jest laureatem konkursów fotograficznych, a jego prace można oglądać na wystawach pokonkursowych prezentowanych na terenie całej Polski.

Wystawę będzie można oglądać w sali konferencyjnej biblioteki do 10 kwietnia 2009 r.


Godz. 17.00
Spotkanie z Marią Czubaszek


Maria Czubaszek. W 1960 roku zaczęła pracę w Programie III Polskiego Radia. Tam pisała słuchowiska i dialogi ("Serwus, jestem nerwus" i "Dzień dobry, jestem z Kobry") do popularnego wówczas Tygodnika Ilustrowanego oraz Ilustrowanego Magazynu Autorów. Powstały również w tym okresie audycje „Dym z papierosa” i „Małgorzaty jego życia”, wszystkie one bardzo często gościły w trójkowej „Powtórce z rozrywki”. Po otrzymaniu Złotego Mikrofonu i zdjęciu z anteny wymienionych programów rozpoczęła pracę w „Szpilkach”, w których pisała do zamknięcia redakcji. Następnie rozpoczęła ponownie współpracę z Polskim Radiem. Aktualnie prowadzi w Jedynce cotygodniowy "Bieg przez plotki" i comiesięczną "Noc kabaretową".

Była współautorem seriali "Lot 001" i "Na Wspólnej". Pisała również piosenki, do których muzykę tworzyli oprócz jej męża Wojciecha Karolaka m.in. Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Dąbrowski, Ryszard Poznakowski, a wykonywały je Alibabki, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Trubadurzy, VOX, a ostatnio Katarzyna Cerekwicka.

Jest autorką książek: „Na wyspach Hula - Gula”, „Dziewczyny na ścianę i na życie”, „Pytania tendencyjne i jeszcze jedno”.


Godz. 18.30
Recital Romana Ziemlańskiego złożony z piosenek Bułata Okudżawy


Roman Ziemlański jest wirtuozem gitary, balladzistą, kompozytorem i aranżerem. Koncertuje w kraju i zagranicą (USA, Włochy, Szwecja, Rosja, Wielka Brytania).

Jest cenionym kompozytorem i aranżerem, twórcą muzyki słynnych spektakli: "Msza wędrującego" według Edwarda Stachury, Misterium o Bogu Ukrytym według Karola Wojtyły oraz muzyki teatralnej. Jest laureatem krajowych i zagranicznych festiwali, współtwórcą sukcesów artystycznych, muzycznych i teatralnych czołowych postaci polskiej sceny teatralnej i estrady (wielokrotnie występował ze Sławą Przybylską, Marią Fołtyn, Niną Andrycz, Anną Chodakowską, Haliną Frąckowiak, Jonaszem Koftą, Wojciechem Siemionem).

Współpracuje jako felietonista z czasopismem specjalistycznym "Świat gitary". Jest pomysłodawcą i kierownikiem artystyczny pierwszego w historii Warszawy salonu gitarowego "Gitara i jej przyjaciele"; konsultantem firmy Interklang w zakresie gitar klasycznych.

Poza działalnością muzyczną, pasją Romana Ziemlańskiego jest lutnictwo gitarowe - skonstruował mandologitarę i mandolinogitarę. Dba również o kondycję fizyczną. Pod okiem jednego z najwybitniejszych karateków młodego pokolenia - Macieja Kawulskiego - trenuje karate SHOTOKAN.

Dzięki Sławie Przybylskiej i Wojciechowi Siemionowi poznał osobiście Bułata Okudżawę i stworzył recital poświęcony temu wielkiemu artyście.

Materiały dostarczone przez MBP
Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego