Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 18 września 2019 roku, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

Coraz bliżej budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach koło Ełku. Według założeń prace powinny ruszyć w tym roku i zakończyć się w 2011.Projekt będzie realizowany przez 12 samorządów skupionych w Związku Międzygminnym Gospodarka Komunalna. Całkowity koszt inwestycji to 80 mln 144 tysiące złotych. 52 % tej kwoty zostanie pozyskane z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

- Otrzymaliśmy drogą nieformalną informację, że nasz projekt "Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych wraz ze Składowiskiem Odpadów w Siedliskach koło Ełku" przeszedł pomyślnie ocenę merytoryczną w Ministerstwie Środowiska i zostanie zakwalifikowany do dofinansowania kwotą prawie 42 mln złotych z Funduszu Spójności Unii Europejskiej - powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku. - Pozostałą część będziemy finansowali ze składek wszystkich gmin, które uczestniczą w Związku Międzygminnym. Dodatkowo inwestycja będzie finansowana również z zaciągniętej pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - dodał Andrukiewicz.

Projekt zakłada także budowę kwatery ekologicznej i trzech stacji przeładunkowych. Mają one powstać w gminie Gołdap, Olecko i Biała Piska. Budowa zakładu unieszkodliwiania odpadów w siedliskach ma potrwać do 2011 roku.

Radio5
Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego