Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 2 lipca 2020 roku, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Szkoły Celne w Ełku

Młode duchem małżeństwo emerytów z Nettetal w Niemczech, miasta partnerskiego Ełku, chce w sierpniu tego roku pokonać pieszo trasę 1400 km biegnącą z Ełku do Nettetal. Poszukujemy chętnych i równie pozytywnie zakręconych śmiałków z Ełku do towarzyszenia im w tej wyprawie.W ramach partnerstwa obu miast, trasę tę pokonano już kiedyś rowerami i kajakami. Tym razem państwo Else i Martin Bayer zaplanowali pokonać ten sam dystans pieszo i trenują już od dłuższego czasu nad poprawieniem swojej kondycji. Brakuje im tylko doborowej kompanii, najchętniej podobnych zapaleńców z Ełku, chociażby tylko na fragmentach trasy. Finisz w Nettetal, państwo Bayer zaplanowali na 6 września 2009 r. i chcieliby świętować uroczyste wejście na metę wspólnie z przedstawicielami naszego miasta.

Współpraca miast -partnerów polega na wymianie doświadczeń w wielu dziedzinach. Ełk współpracuje z Nettetal już od dekady i skutecznie realizuje założone cele, dotyczące m.in.: wymiany doświadczeń w zakresie rozwoju samorządu i demokracji lokalnej; pogłębiania, w różnych formach, współpracy między organizacjami, stowarzyszeniami i instytucjami; pogłębiania kontaktów polsko- niemieckich w dziedzinach: edukacji i kultury, turystyki, gospodarki, ochrony środowiska. W związku z jubileuszem 10-lecia podpisania Deklaracji Parnerstwa, organizujemy z miastem Nettetal wspólne obchody tego święta, a piesza eskapada ma być wieńczącą cykl wszystkich imprez.

Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy mieszkańców Ełku i regionu do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Będą mogli Państwo przyczynić się do aktywnej promocji naszego miasta na arenie międzynarodowej, no i poddać surowej próbie wytrzymałość swojego organizmu.


Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt:
Piotr Gałuszka, Anna Kuklińska
Urząd Miasta Ełku ul. Piłsudskiego 4
Wydział Promocji i Spraw Społecznych
Tel. (87) 73 26 281
e-mail: p.galuszka@um.elk.pl

UM Ełk
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego