Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 18 września 2019 roku, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

Ełccy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich w tym stanie rozbiło pojazdy. Na szczęście nie doszło do tragedii na drodze.Wczoraj przed godziną 15.00 policjanci udali się na trasę Bajtkowo-Rakowo Małe, gdzie na poboczu leżał rozbity golf. Wewnątrz nie było kierowcy. Kilka minut zajęło policjantom ustalenie dwóch osób, które jechały tym autem. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący 30-letni Tomasz J. miał 3 promile alkoholu w organizmie.

W Ełku po godzinie 20.00 policjanci udali się na miejsce zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 31-letni Piotr Ł. kierując samochodem osobowym marki Daihatsu, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych. W wyniku tego, na oblodzonym i prostym odcinku drogi wpadł w poślizg. Jazda Piotra Ł. skończyła się na drzewie. Badanie alkometrem wykazało półtora promila alkoholu w jego organizmie. Kierowcę z ogólnymi potłuczeniami oraz pasażera z połamanymi zębami odwieziono do szpitala.

Również po godzinie 20.00 w Ełku policjanci na poboczu drogi ujawnili rozbitego i otwartego golfa. Auto miało uszkodzony przód. W środku nikogo nie było. Policjanci po krótkim opatrolowaniu terenu znaleźli kierowcę Miał on kłopoty z utrzymaniem równowagi. Na widok patrolu zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego Pawła P. Badanie alkometrem wykazało 2 promile alkoholu we krwi.

Dzisiaj po północy policjanci zatrzymali do kontroli renault. Zachowanie 21-letniego kierowcy wzbudziło słuszne podejrzenie policjantów, iż może on być nietrzeźwy. Badanie alkometrem wykazało u Dariusza C. pół promila alkoholu we krwi.

Wszystkim mężczyznom za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowcy mogą też pożegnać się z prawem jazdy i to na okres nawet 10 lat.

KPP
Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego