Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 listopada 2019 roku, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Prezydent miasta wręczył nagrody i stypendia sportowe przyznawane ełckim sportowcom za szczególne osiągnięcia.




Foto: UM Ełk
W poniedziałek (02.03.2009r.) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się uroczystość podczas której prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz wręczył 7 stypendiów oraz 5 nagród sportowych przyznanych dla najlepszych zawodników i trenerów z Ełku.


Stypendia przyznawane są zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodnika poziomu sportowego i jego osiągnięć w danej dyscyplinie sportu. Nagrodę można otrzymać za wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym, za działalność zawodową lub społeczną na rzecz rozwoju kultury fizycznej w mieście Ełku, w tym również mającą pośrednio wpływ na wyniki sportowe uzyskiwane przez ełckich sportowców.

Stypendium - na okres styczeń - czerwiec 2009

w wysokości 300 zł miesięcznie otrzymali:

1. Katarzyna Marcinkiewicz
- Wioślarka Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Ełku

 • I miejsce w jedynce i w dwójce lekkiej w Mistrzostwach Polski
 • I miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski

2. Maciej Bielski
- Trójbój siłowy Zawodnik Klubu Sportowego Megatron II

 • I miejsce w Mistrzostwach Polski
 • II miejsce w Mistrzostwach Świata w RPA

3. Dominik Golak
- Trójbój siłowy Zawodnik Klubu Sportowego Megatron II

 • II miejsce w Pucharze Polski
 • II miejsce w Mistrzostwach Europy
 • III miejsce w Mistrzostwach Polski

4. Łukasz Lemieszko
- Zawodnik Ełckiego Klubu Karate Kyokushin

 • II miejsce w Mistrzostwach Polski
 • I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu


w wysokości 200 zł miesięcznie otrzymali:

1. Katarzyna Maciukiewicz
- Wioślarka Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Ełku

 • I miejsce w dwójce podwójnej w Mistrzostwach Polski
 • V miejsce w jedynce w Mistrzostwach Polski

2. Małgorzata Zalewska
- Zawodniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Kolarskiego

 • IV miejsce w Mistrzostwach Polski i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie
 • II miejsce w Pucharze Polski

3. Łukasz Perkowski
-Zawodnik Ludowego Uczniowskiego Klubu Kolarskiego

 • I i II miejsce w Pucharze Polski


Nagrody w wysokosci 1.000 zł otrzymali:

1. Megatron II - w kategorii: Zespół
za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 20 w Białymstoku

2. Remigiusz Karpiński - w kategorii: Trener / Instruktor
Trener/ Instruktor Ełckiego Klubu Karate Kyokushin

3. Władysław Nosorowski - w kategorii: Trener / Instruktor
Trener/ Instruktor Klubu Sportowego Megatron II

4. Katarzyna Marcinkiewicz - w kategorii: Zawodnik
Wioślarka Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Ełku
- I miejsce w jedynce i w dwójce lekkiej w Mistrzostwach Polski
- I miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski

5. Maciej Bielski - w kategorii: Zawodnik
Trójbój siłowy Zawodnik Klubu Sportowego Megatron II
- I miejsce w Mistrzostwach Polski
- II miejsce w Mistrzostwach Świata w RPA

Js
Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego