Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku

Policjanci z Ełku zatrzymali czteroosobową grupę włamywaczy. Trzech 19-latków i jeden 17-latek od stycznia br. dokonali szeregu kradzieży z włamaniem do piwnic, garaży i domów w budowie. Ich łupem padały głównie narzędzia, materiały budowlane, radia samochodowe. Podejrzani po kolei wpadali w ręce prowadzących sprawę policjantów.Ełccy kryminalni od dłuższego czasu pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców szeregu włamań do piwnic, garaży oraz domów w budowie. Czynności zrealizowane przez policjantów doprowadziły do zatrzymania czteroosobowej grupy odpowiedzialnej za te przestępstwa.

Zatrzymani to 19-letni Kamil B., Rafał J. i Adam Z. oraz 17-letni Paweł K., mieszkańcy Ełku. Sprawcy działali nocą. Włamywali się do piwnic i garaży swoich sąsiadów, jak również domów w budowie na osiedlach Bocianie Gniazdo, Podgrodzie i w miejscowości Mrozy Wielkie. Ich łupem padały głównie wszelkiego rodzaju narzędzia i elektronarzędzia. Zatrzymani kradli też materiały budowlane, takie jak wełna do do ociepleń, styropian, cement oraz 200 sztuk cegieł. Z niewykończonych domów zabierali nawet drzwi wejściowe oraz okna. Z samochodów stojących w garażu kradli radia samochodowe, nawigacje GPS oraz radia CB. Skradzione przedmioty sprawcy przewozili fiatem uno należącym do jednego z nich i ukrywali je w różnych miejscach lub zużywali na własne potrzeby.

Policjanci w trakcie przeszukań mieszkań, piwnic i altanek sprawców znaleźli i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstw.

Mężczyznom postawiono 12 zarzutów za dokonanie kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi im za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

KWP
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego