Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 6 pseudokibiców ełckiego klubu MKS Mazur, w tym jedną osobę nieletnią. Mężczyźni zakłócili przebieg meczu piłkarskiego o mistrzostwo IV Ligii.Wczoraj w Kętrzynie o godzinie 15.00 rozgrywany był mecz piłki nożnej o mistrzostwo IV ligi pomiędzy drużynami KKS Granica Kętrzyn, a MKS Mazur Ełk. W pewnym momencie grupa około 150 pseudokibiców z Ełku i Suwałk, wtargnęła na płytę boiska i dążyła do konfrontacji. Kilka minut po godzinie 15.00 kierownik ds. bezpieczeństwa zwrócił się do dowodzącego zabezpieczeniem meczu o wprowadzenie sił policyjnych na stadion.

Policjanci rozdzielili pseudokibiców i odprowadzili ich do wyznaczonych sektorów. Najbardziej agresywna szóstka została zatrzymana. Wszyscy byli pijani. Badanie stanu trzeźwości wykazało u nich od 1,2 do 3 promili alkoholu w organizmie. Wśród zatrzymanych był także 15-letni Patryk Z. On miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Nastolatek został przekazany pod opiekę brata.

Teraz pseudokibice w trybie przyspieszonym odpowiedzą przed sądem grodzkim za zakłócenie porządku publicznego oraz za naruszenie przepisów ustawy o imprezach masowych. Natomiast o losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci ustalają, skąd Patryk Z. miał alkohol. Kętrzyńscy funkcjonariusze zapowiadają, że to nie wszyscy pseudokibice, którzy odpowiedzą przed sądem za chuligańskie zachowanie. Czynności nadal w tej sprawie trwają.

KWP
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego