Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 21 września 2023 roku, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Szkoły Celne w Ełku

Od wczoraj każda osoba, która chce założyć firmę będzie składała tylko jeden wniosek przy "jednym okienku" w Urzędzie Miasta.
Foto: UM Ełk
Jeszcze do wczoraj zarejestrowanie własnej działalności gospodarczej wiązało się ze skomplikowaną procedurą i wizytami w kilku urzędach. Teraz "jedno okienko" uprości sprawę.

Od 31 marca wszelkie sprawy związane z założeniem firmy można załatwiać w Urzędzie Miasta, w jednym punkcie, wypełniając tylko jeden wniosek. Do tej pory wymagało to od zainteresowanych wizyty w czterech urzędach: Urzędzie Miasta, Urzędzie Skarbowym, ZUS lub KRUS, oraz Urzędzie Statystycznym.

Jedynym wymaganym dokumentem przy rejestracji jest dowód osobisty; trzeba także znać swój NIP. Jeśli wnioskodawca nie posiada numeru NIP-u, urzędnik sam kieruje pismo w jego imieniu do odpowiedniej jednostki.

Zniesione zostały także opłaty za wpis i zmianę w ewidencji działalności gospodarczej. Dotychczas wpis kosztował 100 zł, natomiast opłata za zmianę we wpisie wynosiła 50 zł.

Od września 2008 r. przedsiębiorcy mają także możliwość zawieszenia działalności na okres od 1 do 24 miesięcy w organach prowadzących rejestr (Urząd Miasta, Gminy).

UM Ełk
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego