Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Gmina Ełk musi zapłacić firmie Warbus 180 tysięcy złotych za bilety ulgowe, z których korzystali mieszkańcy podczas działalności przewoźnika na terenie gminy.

W Sądzie Okręgowym w Olsztynie zapadł wyrok w sprawie wytoczonej Gminie Ełk przez firmę Warbus. Sąd uznał, że Gmina musi zapłacić Warbusowi 180 tysięcy złotych za bilety ulgowe, z których korzystali mieszkańcy w okresie kiedy przewożnik obsługiwał gminne linie autobusowe. Ponadto sąd obciążył gminę kosztami sądowymi i odsetkami na łączną kwotę 30 tysięcy złotych. Wójt gminy jest zaskoczony wyrokiem i zapowiada odwołanie.

Przypomnijmy.
W roku 2007 warszawska firma Warbus wygrała przetarg ogłoszony przez gminę Ełk na obsługę gminnych linii autobusowych. Podpisano umowę na siedem lat. Współpraca jednak nie układała się najlepiej i po siedmiu miesiącach została zakończona.

Warbus zapowiada kolejne wnioski do sądu. Firma twierdzi, że Miejski Zakład Komunikacji obsługiwał linie poza granicami miasta bez odpowiednich pozwoleń i będzie domagała się rekompensaty od władz miejskich. Zamierza domagać się odszkodowania w wysokości około 3,8 miliona złotych, czyli równowartości poniesionych inwestycji w związku z organizacją transportu na terenie gminy Ełk.

sc
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego