Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Nowa scena to kolejny etap uporządkowania placu Jana Pawła II - mówi prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

- Plac Jana Pawła II jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Ełku. Chcielibyśmy żeby odbywały się tam najważniejsze wydarzenia: koncerty miejskie, koncerty muzyki kameralnej czy rozrywkowej. Odbywają się tam także msze okolicznościowe - mówi prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.


Projekt sceny UM Ełk
- Podjęliśmy decyzje o budowie sceny. Wykonana będzie z granitu z zadaszeniem membranowym. Swoim kształtem będzie nawiązywała do ryby, będzie wykonana zgodnie z nowoczesnymi technologiami - dodaje prezydent.

Scena ma być oddana do użytku 1 czerwca. Tego dnia na nowej scenie ma się odbyć ogólnopolski festyn z okazji dnia dziecka organizowany przez Caritas i Urząd Miasta. Przewidziana jest też gwiazda wieczoru dla dorosłych Papa Dance i Bony M.

Prace ruszą po rozstrzygnięciu przetargu za trzy tygodnie. Wiadomo, że do czerwca nie uda się wykonać wszystkich prac. Po festynie kontynuowane będą prace kamieniarskie.

Koszt inwestycji na który składają się koszty: projektu, wykonania sceny, przełożenia kostki brukowej, posadzenia drzewek i wykonania alejek to około 0,5 miliona złotych.

Radio5
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego