Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
W związku ze zbliżającymi się świętami na pewno planujemy dokonać większej ilości zakupów. Policjanci radzą jak uniknąć przykrych zdarzeń i nie stać się ofiarą kieszonkowców zarówno w sklepach, jak i na targowicy i przystankach autobusowych:

• torebki i plecaki najlepiej trzymać blisko ciała,
• pieniądze i dokumenty należy nosić w wewnętrznych kieszeniach,
• nie pokazujmy portfela z większą ilością pieniędzy,
• unikajmy sztucznego tłoku.

Część osób spędzi święta poza domem. Osoby wybierające się w daleką podróż powinny pamiętać, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem i kradzieżą. Sprawdźmy, czy odpowiednio zostały zamknięte drzwi i okna, czasem właśnie nieostrożność właścicieli zwraca uwagę złodziei. Podczas dłuższej nieobecności warto też poprosić sąsiada, aby zwrócił uwagę, czy z naszym domem nie dzieje się coś niepokojącego.

Osoby wybierające się w podróż samochodami muszą pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i odpowiednim przewożeniu dzieci w samochodach (fotelik lub specjalne siedzisko).

Pamiętajmy, aby nie wsiadać za kierownice po spożyciu alkoholu. Nawet minimalna jego ilość spowalnia reakcje na zdarzenia na drodze.

Policjanci w czasie codziennej służby będą zwracać uwagę na wszystko, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Będą kontrolować stan trzeźwości kierowców oraz reagować na wszelkie przestępstwa i nawet najmniejsze wykroczenia w ruchu drogowym.

Rodzice powinni nauczyć dzieci, że „lany poniedziałek” to tradycja polewania wodą, w której należy przede wszystkim zachować umiar. Pamiętajmy, że niejednokrotnie zabawa z wodą przeradza się w chuligańskie wybryki. Wówczas sprawcy takich zachowań mogą odpowiadać za naruszenie nietykalności cielesnej, zniszczenie mienia bądź zakłócenie porządku publicznego.

KPP
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego