Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Dobra wiadomość dla mieszkańców dwóch miejscowości z terenu gminy Stare Juchy.

Od dziś mieszkańcy Grabnika i Rogalika mogą korzystać z komunikacji miejskiej. Autobus ełckiego MZK od kilku miesięcy przejeżdżał przez teren gminy Stare Juchy. Mijał dwie miejscowości, lecz się w nich nie zatrzymywał. Spowodowane było to - jak twierdzi wójt gminy Ełk Antoni Polkowski - brakiem porozumienia pomiędzy samorządami.

Jednak dobre nigdy nie trwa długo. Autobusy MZK w Grabniku i Rogaliku będą się zatrzymywały jedynie przez miesiąc. Tyle potrzeba, by ustanowione przystanki zlikwidować.

Zatrzymywanie się na terenie miejscowości należących do gminy Stare Juchy nakazała Inspekcja Transportu Drogowego we wnioskach pokontrolnych. Gdyby MZK nie wykonało zaleceń grozi mu kara do 8 tys zł.

Nikt się z nami nie kontaktował w sprawie dofinansowania tras - mówi sekretarz Gminy Stare Juchy Jarosław Franczuk - Rozmowy dotyczyły jedynie zgody na przebieg 2 kursów autobusów MZK przez teren gminy Stare Juchy - mówi Franczuk - Taką zgodę, wraz z akceptacją rozkładu jazdy i godzin odjazdów autobusów z Grabnika i Rogalika wnioskodawca otrzymał - dodaje.

Tymczasem przez najbliższy miesiąc mieszkańcy gminy Stare Juchy mogą jeździć autobusami MZK. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, po miesiącu przystanki, na których zatrzymują się autobusy MZK zostaną zlikwidowane.

Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego