Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku
Wśród 28 nagrodzonych laurem „Najlepszy z Najlepszych” znalazło się aż 5 ełczan. Laureaci konkursu otrzymali z rąk Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza listy gratulacyjne.

Wieczorem 16 kwietnia w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród szóstej edycji konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Laur „Najlepszym z Najlepszych”.


- Gala „Najlepsi z Najlepszych” to okazja do uhonorowania ludzi, firm, instytucji z Warmii i Mazur, o których w minionym roku usłyszała Polska, usłyszała Europa, usłyszał świat – mówił Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Był to rok ważnych dokonań, okres aktywnej obecności naszych dzisiejszych Laureatów w życiu regionu, ale też całego kraju. Za to chciałbym wszystkim Państwu podziękować i pogratulować tak spektakularnych osiągnięć.

Wśród 28 nagrodzonych w województwie warmińsko-mazurskim znalazło się aż 5 ełczan. W piątek Laureaci konkursu otrzymali z rąk Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza listy gratulacyjne.Nasi Laureaci to:

1. Klemens Rydzewski - w kategorii "biznes".
Właściciel Hotelu Rydzewski w Ełku. W minionym roku otrzymał dyplom Syzyfa Roku 2007 w kategorii: Przedsiębiorca Roku 2007. Laureat I miejsca w Mistrzostwach Polski w Potrawach z Ryb na X Festiwalu Ryby, Wędki i Muzyki Sielawa Blues.

2. Izabela Słoma - w kategorii "sport".
Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Europy w wioślarstwie. Zdobywczyni brązowego medalu na Mistrzostwach Polski w Poznaniu w 2008 roku w konkurencji czwórek podwójnych kobiet. Złota medalistka Mistrzostw Europy w Varese oraz Mistrzostw Polski Juniorów w Bydgoszczy w 2007 roku. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Ełku "Biała Lilia" w kategorii Sportowiec Roku 2007.

3. Wojciech Popielarz - w kategorii "kultura".
Koncertujący artysta, muzyk specjalności gitary klasycznej. Wieloletni pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Olsztynie na stanowisku n-1 gitary. Koncertuje w kraju i poza jego granicami. Juror międzynarodowych konkursów. W 2008 roku koncertował na Litwie, w Moskwie oraz Pradze. Dał 10 prestiżowych koncertów z chórem akademickim Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku. Wydał płytę pt. "Lute&gitar". W grudniu został nominowany do nagrody Prezydenta Miasta Ełk "Biała Lilia" w kategorii Ambasador Ełku.

4. Paweł Arciszewski i Regina Kornowska - w kategorii "kultura".
Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, w ramach których działa grupa teatralna "Zgiełk". Grupa ta jest laureatem VII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertina", podczas którego pokazała przedstawienie "Pan Tadeusz inaczej".

5. Pro-Medica Ełk Sp. z o.o. - w kategorii "inne" (nagrodę odebrał prezes Andrzej Bujnowski)
Pierwsza spółka prawa handlowego powołana w Polsce do prowadzenia szpitala. Placówka ta zdobyła III miejsce w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” pn. „Bezpieczny Szpital” w kategorii najlepszy szpital niepubliczny w Polsce. Ponadto w 2008 roku uzyskała certyfikat akredytacyjny przyznający Status Szpitala Akredytowanego, była także finalistą w Ogólnopolskim Rankingu Szpitali „Bezpieczny Szpital” i pozyskała duże środki na realizację programu „Nowoczesna diagnostyka endoskopowa w profilaktyce chorób nowotworowych”.

sc
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego