Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku

Ełk doczekał się nowej monografii. „Ełk. Karty z dziejów miasta i okolic” to publikacja, w której uwzględniono rezultaty najnowszych badań historycznych dotyczących dziejów miasta.Jest to kolejna po „Ełk. Stolica Mazur” oraz „Zamek prokuratorski w Ełku. Przyczynek do dziejów miasta i regionu” publikacja, która poświęcona jest Ziemi Ełckiej.

Książka w ciekawy sposób opisuje często mało znane fakty historyczne i wydarzenia z życia Ełku i okolic. Dwa rozdziały poświęcono wybitnym osobom, bądź kontrowersyjnym postaciom związanym z Ełkiem.

Autor dotarł do wielu publikacji i źródeł. W oparciu o tak cenny materiał historyczny, wzbogacony ciekawym przekazem językowym, powstała pierwsza tego typu książka, która opisuje wydarzenia z dziejów miasta. Autor z dużą wnikliwością przeanalizował odnalezione i dostępne źródła, by stworzyć z nich piękną opowieść o Ełku. Publikacja ta została wzbogacona wieloma ilustracjami i zdjęciami.

Książka stanowi znakomite źródło wiedzy historycznej o Ełku i Mazurach. To publikacja zarówno dla dorosłych jak i dzieci oraz młodzieży.

Obfity zestaw ilustracji z jednej strony potwierdza narrację autora, a z drugiej ją uzupełnia. Książka jest łatwa w odbiorze, dzięki czemu niewątpliwie przyczyni się do pogłębienia znajomości historycznej mieszkańców regionu mazurskiego, tu głównie ełckiego. - prof. Janusz Jasiński

Publikacja została wsparta finansowo z budżetu Miasta Ełku w ramach mecenatu kulturalnego samorządu.

Autorem książki jest Robert Klimowicz - Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Gdańskiej Akademii Bankowej. Aktualnie pracownik banku i nauczyciel akademicki w Białymstoku Filia w Ełku. Członek Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku.

UM Ełk
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego