Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kuczokiem, które odbędzie się 8 maja 2009 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej MBP w Ełku przy ulicy Armii Krajowej 17 B.


Wojciech Kuczok prozaik, poeta, krytyk filmowy, scenarzysta. Laureat Nagrody NIKE oraz "Paszportu Polityki" za powieść „Gnój”. Autor scenariusza do filmu „Pręgi”.
Wojciech Kuczok urodził się 18.10.1972 roku w Chorzowie. Debiutował w 1999 roku „Opowieściami słychanymi”. Za książkę „Gnój” otrzymał w 2003 roku Paszport Polityki, zaś w marcu 2004 roku otrzymał nagrodę Krakowska Książka Miesiąca oraz Nagrodę Literacką Nike. W tym samym roku film Magdaleny Piekorz „Pręgi”, do którego napisał scenariusz zdobył główną nagrodę na festiwalu filmowym w Gdyni.
Współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Kino”.
Proza Kuczoka cechuje się mistrzostwem językowej charakterystyki bohaterów, plastycznością opisu oraz umiejętnością opowiadania zajmujących historii. Obecnie kończy prace nad powieścią „Pleśń”.

12 listopada 2005 roku Kuczok zapisał się w annałach speleologii, wraz z Maciejem Pawełczykiem odkrył Jaskinię Dującą w Beskidach.

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego