Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
21 maja 2009 r. (czwartek)
godz. 19.00
sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 35 / 20 zł
(bilet normalny / ulgowy - uczniowie i studenci)IRA zadebiutowała w 1988 roku. Największe sukcesy w dotychczasowej karierze zespołu przypadły na pierwszą połowę lat 90.
Płyty: "Mój dom" (1991), a następnie "1993" i koncertowy "Live", odniosły duży sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z wymienionych albumów przeboje ("Nadzieja", "Mój dom", "Bierz mnie", "Wiara") do dziś rozgrzewają publikę do czerwoności podczas koncertów zespołu.

W drugiej połowie lat 90., IRA zmieniła swe oblicze, sięgając - na płycie "Znamię", do nieco cięższych brzmień. Po siedmiu tłustych latach, nadeszły trudne chwile. Po wydaniu płyty "Ogrody" od grupy odszedł gitarzysta, Kuba Płucisz. Kilka miesięcy później zespół zawiesił działalność.

IRA wróciła po siedmiu latach przerwy, wydając w 2002 roku album "Tu i teraz". Materiał tez muzycy promowali podczas licznych koncertów w całym kraju.

IRA to obecnie Artur Gadowski (śpiew), Wojtek Owczarek (perkusja), Piotr Sujka (gitara basowa) oraz współpracujący z zespołem gitarzyści Marcin Bracichowicz, Sebastian Piekarek i Maciek Gładysz.

29 marca 2004 ukazała się nowa studyjna płyta "Ogień" - promowana przez singel "Ikar".

Jesteśmy dojrzałym zespołem, niczego nie musimy udowadniać - mówi wokalista Artur Gadowski. Gramy muzykę, która sprawia nam przyjemność i myślę, że będzie sprawiała przyjemność fanom.

skład zespołu:

Artur Gadowski - śpiew
Wojtek Owczarek - perkusja
Piotr Sujka - bas
Marcin Bracichowicz - gitara
Piotr Konca - gitara

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego