Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku

Miała być oddana do użytku 1 czerwca. Tego dnia na nowej scenie podczas ogólnopolskiego festynu z okazji dnia dziecka mieli zagrać Papa Dance i Bony M.W kwietniu tego roku powstała wstępna wizja architektoniczna zagospodarowania placu Jana Pawła II jako miejsca rekreacyjnego, spacerowego i wypoczynkowego, w którym odbywają się uroczystości patriotyczne, religijne oraz festyny. Wtedy właśnie prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz zapowiedział budowę sceny oraz 1 czerwca jako termin oddania jej do użytku. Dziś już wiadomo, że scena nie powstanie zgodnie z planem. Termin wybudowania sceny przesunięto na jesień.

Przyczyną okazał się brak pieniędzy. Na ogłoszony przetarg na budowę sceny, wpłynęła tylko jedna oferta. Firma, która zgłosiła chęć budowy sceny swoją pracę wyceniła prawie na 680 tysięcy złotych. Zaproponowana cena okazała się o 180 tysięcy wyższa niż założyli urzędnicy. Oferta nie została przyjęta, termin budowy przesunięto.

Jak tylko znajdą się pieniądze zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Projekt nie zostanie zmieniony. Scena ma stanąć po prawej stronie pomnika Jana Pawła II. Wykonana zostanie z betonu obłożonego kamieniem, z którego wykonany jest pomnik i kwietniki na placu. Mosiężna konstrukcja wspornikowo-dachowa kształtem będzie przypominała rybę i łódź. Dach wykonany zostanie z brezentu. Scena wraz z zadaszeniem będzie spójna z dotychczasowymi elementami architektonicznymi na placu. Projekt wraz z infrastrukturą towarzyszącą wykonał ełcki architekt Dariusz Jackowski.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego