Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Szkoły Celne w Ełku
28 maja 2009 roku (czwartek) o godzinie 10:30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ełku nastąpi uroczyste podpisanie umowy między Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego a Starostą Ełckim o dofinansowanie programu pn. „Budowa, rozbudowa i unowocześnienie bazy szkolnictwa zawodowego, gastronomiczno-hotelarskiego z uwzględnieniem dostosowania do standardów unijnych”. Na realizację przedsięwzięcia Powiat Ełcki otrzymał dofinansowanie w wysokości 85% całkowitej wartości wynoszącej 16 450 720,72 PLN.

Na terenie Powiatu Ełckiego projekt będzie realizowany w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku, gdzie planuje się kształcenie w zawodach: kucharz, kelner, technik organizacji usług gastronomicznych, hotelarz, technik agrobiznesu ze specjalnością agroturystyka.

Przedsięwzięcie będzie realizowane, w ramach czterech Projektów, przez samorządy: Powiat Szczycieński, Powiat Ełcki, Miasto Olsztyn i Miasto Elbląg. Jego efektem będzie powstanie m.in. w pełni wyposażonych sal do praktycznej nauki zawodu, małych przyszkolnych hoteli oraz sal restauracyjnych. Modernizacja bazy dydaktycznej związana będzie z modernizacją strukturalną i merytoryczną dotyczącą kadry pedagogicznej i programów nauczania. Dzięki temu w profesjonalnej, spełniającej europejskie warunki bazie dydaktycznej będzie pracować fachowa kadra pedagogiczna, przygotowująca na wejście na rynek wysokiej jakości specjalistów. Już za rok, we wrześniu 2010 roku młodzież w „Rolniczówce” dysponować będzie nowoczesnymi pracowniami i świetnie przygotowaną kadrą nauczycieli.

Rozwijająca się gospodarka oraz członkostwo w Unii Europejskiej spowodowały, że w naszym regionie uwidocznił się pewien deficyt specjalistów w kilku dziedzinach życia, m.in. w usługach, gastronomii i hotelarstwie. Do niedawna szkoły zawodowe, z powodu malejącego zainteresowania młodzieży zdobyciem konkretnego zawodu, z roku na rok, zamykały kolejne kierunki kształcenia. Wychodząc naprzeciw temu zjawisku samorządy z Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjęły się realizacji programu pn. „Budowa, rozbudowa i unowocześnienie bazy szkolnictwa zawodowego, gastronomiczno-hotelarskiego z uwzględnieniem dostosowania do standardów unijnych”.

Powiat Ełk
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego