Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku

Ełccy policjanci zatrzymali kompletnie pijaną Renatę P. W takim stanie opiekowała się ona 2,5-letnią córeczką. Ponadto odkręciła gaz w kuchence i zapomniała go podpalić.Policjanci zostali powiadomieni przez pracownice socjalne, że w jednym z ełckich mieszkań pijana matka opiekuje się małym dzieckiem. Pod wskazanym adresem zastali kompletnie pijaną Renatę P. Z relacji pracownic opieki wynikało, że gdy weszły do mieszkania poczuły ulatniający się gaz. Okazało się, że w kuchence był odkręcony kurek.

Badanie trzeźwości wykazało u Renaty P. ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło do domu zastępczego, natomiast matka spędziła noc w policyjnej izbie wytrzeźwień.

33-latka jest dobrze znana ełckim policjantom, ma ograniczone prawa rodzicielskie. Dwa lata temu kobieta została przyłapana, jak również pijana spacerowała wówczas z trzymiesięczną córeczką po mieście.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że 33-letnia matka swoim zachowaniem mogła narazić swoją córeczkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, będzie groziło jej do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają też, czy Renata P. nie sprowadziła zdarzenia, które mogłoby zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. W przypadku potwierdzenia groziłoby jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego