Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku

Po raz pierwszy w tym roku ełczanie będą mogli uczestniczyć w imprezie sportowo-rekreacyjnej „Spotkajmy się na promenadzie”. Już w najbliższą niedzielę 31 maja zapraszamy do przebycia promenady Jeziora Ełckiego. Wśród uczestników imprezy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.Zapraszamy ełczan oraz turystów do przebycia promenady ełckiej w dowolny sposób: rowerem, pieszo, na rolkach, czy na hulajnodze. Zapraszamy również amatorów nordic walking.

Początek trasy będzie zlokalizowany przy schodach na osiedlu Jeziorna. Start od godziny 15.00 do 17.00. Czas przebycia trasy nie będzie brany pod uwagę. Wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród jest zebranie pięciu pieczątek na specjalnej ulotce.

Pieczątkę będzie można otrzymać w następujących punktach:
1. Start
2. Plaża Miejska
3. Podwórko przy ul. W. Polskiego 33a
4. Stanowisko Miejskiej Biblioteki Publicznej za Ełckim Centrum Kultury
5. Meta: Ełckie Centrum Kultury

Losowanie nagród odbędzie się o godzinie 20.00.


Na Plaży Miejskiej zostaną dodatkowo rozegrane zawody gry w kapsle, slalom rowerowy, rzut beretem oraz przejażdżki na motorówce.

Na podwórku przy ul. W. Polskiego 33a w godz. 15.00 - 18.00 odbędą się w ramach "Kultury Cegły": warsztaty lepienia gliny, haftu krzyżakowego, warsztaty bębniarskie, taneczne i malarskie.

Na stanowisku Miejskiej Biblioteki Publicznej za Ełckim Centrum Kultury w godz. 15.00 - 17.00 odbędą się konkursy, kolorowani oraz zagadki literackie.


W czasie finału w Ełckim Centrum Kultury przewidziano:

Godz. 17.00 Koncert laureatów 15 festiwalu piosenki dziecięcej “Złota Nutka”

Godz. 19.00 Koncert Małgorzaty Kruczewskiej z zespołem “Drobjazzg”

Godz. 20.00 Losowanie nagród


Zachęcamy wszystkim mieszkańców Ełku, a także turystów do jak najczęstszych spacerów i przejażdżek promenadą oraz podziwiania pięknych krajobrazów nad Jeziorem Ełckim.

UM Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego