Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Szkoły Celne w Ełku

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Ełku doczekało się pomocy. Teren pod budowę schroniska przeznaczył wojt gminy Ełk. Pomoc finansową zadeklarował zarząd centralny stowarzyszenia.Egzystencja azylu dla zwierząt w Siedliskach, ze względu na istniejące warunki sanitarne, jest niemożliwa. Powiatowy inspektor sanitarny, już w 2002 roku nakał zamknięcie schroniska. Władze miasta obiecały przeniesienie zwierząt w nowe miejsce. Jednak nie wywiązały się z danej obietnicy.

Przez ostatnie kilka lat władzom miasta nie udało się znaleźć miejsca na budowę nowego schroniska. Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zaczęło szukać nowych rozwiązań.

Na apel odpowiedział Antoni Polkowski, wójt gminy Ełk. Znalazł teren o powierzchni 3 ha, korzystnie położony, z dobrym dojazdem i przeznaczył go na budowę schroniska. Trwają uzgodnienia i przygotowywana jest umowa notarialna.

Koszt budowy schroniska to około 4 mln złotych. Schronienie znajdzie w nim 150 zwierząt. Będzie to ośrodek z wybiegiem, szpitalem i izolatką dla chorych psów i kotów, spełniający wszelkie warunki ekologiczne i wymogi unijne.

iS
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego