Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 30 maja 2023 roku, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Szkoły Celne w Ełku

W trakcie prac ziemnych prowadzonych podczas renowacji Parku Solidarności natrafiono na pozostałości dawnego Pomnika Regimentu Piechoty Feldmarschałka HindenburgaDzisiejszy Park Solidarności (dawniej Park Królowej Luizy) uznawany był niegdyś za najpiękniejsze miejsce w Ełku. Był to duży skwer ozdobiony dębami posadzonymi na cześć cesarzy Fryderyka III i Wilhelma I oraz fontanną.

Pierwszy pomnik stanął w Parku Królowej Luizy w okresie I Wojny Światowej. Była to Hindenburgsäule (Kolumna Hindenburga). Później po obu stronach parku odsłonięte zostały pomniki na cześć poległych dragonów i piechoty z ełckiego garnizonu. Od strony ul. A. Krajowej (Hindenburgstrasse) był to „Denkmal des Dragonem Regisments Nr 11”, natomiast od strony ul. Mickiewicza (Bismarkstrasse) „Denkmal des Infanterie Regiments Generalfeldmarschall von Hindenburg”.

Szczątki Pomnika Regimentu Piechoty Feldmarschałka Hindenburga zostały zabezpieczone i pozostaną w miejscu ich odkrycia. Już niebawem będą dostępne dla zwiedzających.

(...)

UM Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego