Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Szkoły Celne w Ełku
W lutym policjanci z Ełku i Olsztyna zatrzymali 44-letniego Jana N., mieszkańca Ełku. Policjanci od dłuższego czasu podejrzewali, że miał on handlować za pośrednictwem internetu nielegalnymi lekami na potencję. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli 90 tabletek różnych marek.

Były to zarówno farmaceutyki niedopuszczone do obrotu na terenie Polski, jak również sprzedawane wyłącznie na receptę. Skład chemiczny sprzedawanych przez mężczyznę środków znacznie różnił się od składu leków dopuszczonych do obrotu.

Z ustaleń policjantów wynika, że Jan N. trudnił się przestępczym procederem od ponad 2 lat. W sieci miał oferować tabletki w cenach od 25 do 35 zł.

Badania biegłych wykazały, że w składzie sprzedawanych przez 44-latka leków był między innymi gips oraz w znikomych ilościach sildenafil - substancja czynna stosowana w oryginalnych lekach. Na szczęście ich stosowanie nie spowodowało u pokrzywdzonych skutków ubocznych.

Na podstawie materiału dowodowego, który zgromadzili policjanci, prokurator przedstawił Janowi N. 90 zarzutów za handel i wprowadzanie do obrotu podrobionych leków. 44-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu ustalają dostawców podrobionych leków.

KPP
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego