Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 30 maja 2023 roku, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Szkoły Celne w Ełku

W czasie lata w Ełku odbędzie się szereg wydarzeń kulturalnych, artystycznych i sportowych. Koncerty gwiazd z najwyższej półki, I Mazurskie Zawody Balonowe, Mistrzostwa Polski w Skuterach Wodnych, Mazurski Festiwal Sportów Wodnych, czy Festiwal Ognia i Wody - Festiwal Sztuk Pirotechnicznych to tylko niektóre z wydarzeń, które warto zobaczyć.W ramach Mazurskiego Lata Muzycznego 2009 w Ełku odbywa się szereg koncertów muzycznych z udziałem największych gwiazd. Przykładem może być "Noc Świętojańska", kiedy to w naszym mieście wspaniały koncert zagrała Maryla Rodowicz. To jednak nie koniec. Tego lata w Ełku wystąpią między innymi: Stare Dobre Małżeństwo, Doda, Hey, Anna Maria Jopek, Ania Dąbrowska. Niezwykle bogaty repertuar koncertów powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Do 28 czerwca potrwa VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru Dzieci i Młodzieży “Tęcza”, który w tym roku gości zespoły ludowe ze SRI LANKI, INDII, UKRAINY, SERBII, BUŁGARII, LITWY i POLSKI. Festiwal zakończy się Koncertem Galowym w niedzielę 28 czerwca o godzinie 18.00 na scenie plenerowej Ełckiego Centrum Kultury. Wcześniej (o godzinie 17.00) będziemy mogli podziwiać wszystkie zespoły w barwnej i roztańczonej paradzie ulicami miasta (od dworca PKP do ECK). Parada rozpocznie się o godzinie 17.00.

Festiwal Ogień i Woda - Festiwal Sztuk Pirotechnicznych - to impreza na której zobaczymy między innymi tancerzy ognia, kuglarzy, aktorów ulicznych. Główną atrakcją Festiwalu, który odbędzie się w dniach 17-19 lipca na Plaży Miejskiej w Ełku, będzie wieczorny konkurs firm pirotechnicznych. Na niebie nad Jeziorem Ełckim zobaczymy niezwykłe pirotechniczne widowisko.

Jak co roku warto zobaczyć "Mulatkę", czyli Mazurskie Lato Kabaretowe (28 lipca - 1 sierpnia). Jest to jeden z największych przeglądów kabaretowych w Polsce. W tym roku będzie to już XV edycja, w czasie której gościć będziemy najlepsze grupy kabaretowe jak np. Kabaret Dno, Hrabi, Kabaret Moralnego Niepokoju, Łowcy. B.

Kolejną atrakcją są imprezy kulinarne jak chociażby "Podróż ze smakiem", która odbędzie się 9 sierpnia. W niezwykłą podróż z Ełku do Sypitek zabierze nas Ełcka Kolejka Wąskotorowa. Gwiazdą imprezy będzie Tadeusz Drozda. Nie zabranie konkursów z nagrodami, koncertów, a przede wszystkim wyśmienitych potraw serwowanych przez mistrzów kuchni.

Hitem lego lata będą I Mazurskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta Ełku, które odbędą się w dniach 13-16 sierpnia. Nad ełckim niebem zobaczymy 20 balonów z Polski i zagranicy.

W tym roku wiele ciekawych wydarzeń odbędzie się również na Jeziorze Ełckim. 19 lipca zaplanowano Mazurski Festiwal Sportów Wodnych, podczas którego będzie można wziąć udział w maratonie kajakarskim, popływać na nartach wodnych, bananie czy dętce. W trakcie imprezy odbędą się także wyścigi motorówek i loty spadochronowe.

W dniach 4-5 lipca na Jeziorze Ełckim rozegrane zostaną Eliminacje do Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych, natomiast finały Mistrzostw odbędą się 22 i 23 sierpnia.

Zapraszamy również do Letniego Kina Pod Gwiazdami w Ełku. Plenerowe projekcje filmowe odbywać się będą w każdy wtorek lipca i sierpnia o godzinie 21.40 na promenadzie przy fontannie na jeziorze. W tym roku zobaczymy najnowsze premiery kinowe.

(...)

UM Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego