Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku
Ełccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zabezpieczyli 4,5 kilograma marihuany. Wartość narkotyków to 130 tysięcy złotych. W ręce policjantów wpadł obywatel Holandii oraz trzech mieszkańców Ełku.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową pracując nad sprawą uzyskali informację, że do Polski ma przyjechać samochód, którym przewożone będą znaczne ilości środków odurzających. Ełccy kryminalni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie natychmiast zajęli się tą sprawą i w poniedziałek kilka kilometrów przed Ełkiem zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda mondeo. Kierującym autem okazał się obywatel Holandii. Mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją. Ustalenia kryminalnych znalazły potwierdzenie. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli torbę turystyczną, w której znajdowały się dwa hermetycznie zamknięte worki. Po otwarciu pakunków okazało się, że wewnątrz ukryta była marihuana o wadze prawie 4 kilogramów. W mieszkaniu 40-letniego Holendra funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 porcji marihuany.

Na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez policjantów prokurator przedstawił 40-letniemu Holendrowi zarzut przemytu znacznej ilości narkotyków z Holandii do Polski oraz wprowadzenie do obrotu środków odurzających. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Ełku na wniosek Policji i Prokuratury aresztował Holendra na 3 miesiące.

Do tej sprawie policjanci zatrzymali jeszcze trzy osoby.

W mieszkaniu 17-latka i 25-latka, mieszkańców Ełku, urządzona była plantacja nielegalnych roślin. Łącznie policjanci zabezpieczyli 23 krzaki konopi indyjskich. Dodatkowo przechwycono 377 gram gotowego do sprzedaży suszu. Ponadto w pomieszczeniu, gdzie odnaleziono narkotyki policjanci zabezpieczyli również wagę, przyrządy do uprawy konopi oraz 10 tysięcy złotych.

17-latek usłyszał zarzuty uprawy i handlu marihuaną. Sąd Rejonowy w Ełku zastosował wobec niego dozór policyjny. Podejrzany będzie musiał stawiać się w komendzie cztery razy w tygodniu. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. O 8 lat starszy brat 17-la usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. 25-latkowi grozi kara nawet 2-letniego więzienia.

W sprawie został zatrzymany również 28-letni diler. Prokurator przedstawił mu zarzut sprzedaży marihuany małoletnim. Sąd Rejonowy w Ełku aresztował 28-latka na 3 miesiące.

Łącznie w powyższej sprawie policjanci zabezpieczyli prawie 4,5 kilogramy marihuany o wartości czarnorynkowej na kwotę około 130 tysięcy złotych.

KWP
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego