Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 2 lipca 2022 roku, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Szkoły Celne w Ełku

Decyzją Sądu Rejonowego w Ełku 30-letni Grzegorz R., 27-letni Łukasz T. i 29-latek Paweł Z. spędzą miesiąc w areszcie. Mężczyźni dotkliwie pobili pijanego kierowcę vw polo, który spowodował kolizję i uszkodził ich samochód.Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pijany kierowca vw polo 51-letni Krzysztof S. prawdopodobnie nieprawidłowo wykonał manewr omijania pojazdu i zaczepił o zewnętrzne lusterko stojącego na poboczu osobowego audi. 51-latek nie zatrzymał się, co rozwścieczyło mężczyzn z audi, którzy ruszyli w pościg.

Gdy dogonili vw polo, ten leżał w rowie, a w samochodzie znajdował się kierowca i pasażer. Grzegorz R., Łukasz T. i Paweł Z. wyciągnęli kierowcę z samochodu i zaczęli go kopać. Jeden z napastników wybił szybę w drzwiach i przez powstały otwór uderzał pasażera pięścią po głowie. Ponadto sprawcy kopali w samochód Krzysztofa S. powodując liczne wgniecenia karoserii. Napastnicy przeszkadzali również policjantom w udzieleniu pierwszej pomocy ofiarom kolizji.

Napastnicy zostali zatrzymani. 51-letni Krzysztof S. z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Trzej mężczyźni, usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia samochodu, natomiast dwóch z nich usłyszało dodatkowo zarzut stosowania przemocy wobec policjantów i przeszkadzanie tym samym w udzieleniu pierwszej pomocy. Wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj Sąd Rejonowy w Ełku na wniosek prokuratora aresztował Grzegorza R., Łukasza T. i Pawła Z. na miesiąc.

Odpowiedzialności nie uniknie również pijany kierowca, który spowodował kolizję. 51-letniemu Krzysztofowi S. za jazdę na podwójnym gazie i spowodowanie kolizji grozi do 3 lat więzienia.

Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego