Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku
26 lipca 2009 r. (niedziela)
godz. 19.00
sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 40/45 zł
(przedsprzedaż / w dniu koncertu)

Anna Maria Jopek – jedna z najbardziej cenionych polskich wokalistek, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, producentka nagrań.

Artystka wykształcona klasycznie, z pasją i doświadczeniem w świecie jazzu, a rodzinnymi korzeniami w muzyce ludowej każdym kolejnym projektem stara się definiować swoją tożsamość i stworzyć własny język. Poszukuje tego, co dla muzyków różnych krajów, tradycji czy religii jest wspólne, jakkolwiek dalecy mogą się sobie z pozoru wydawać.

Tylko w 2008 roku wystąpiła na legendarnej scenie Hollywood Bowl obok wielkiego Ivana Linsa pod batutą Vince′a Mendozy, zagrała serię europejskich koncertów, śpiewała w duecie z Bobby′m McFerrinem, przyjęła zaproszenie na koncerty z Chrisem Botti, przygotowała światową wersję słynnej płyty Pat Metheny & Anna Maria Jopek "Upojenie", odcisnęła dłonie w brązie między Stasysem a Krzysztofem Pendereckim, stworzyła muzykę do filmu animowanego i obdarowała fanów przejmującą, koncertową - Złotą w dniu premiery - płytą "Jo & Co", gdzie partnerują jej m.in. Richard Bona, Mino Cinelu i Dhafer Youssef.

SKŁAD ZESPOŁU:
Anna Maria Jopek - śpiew
Marek Napiórkowski - gitary
Paweł Dobrowolski - perkusja
Robert Kubiszyn – kontrabas
Piotr Nazaruk - śpiew, flety, cymbały

Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego