Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 2 lipca 2022 roku, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Szkoły Celne w Ełku
21-letni Jakub D. i 18-letni Marcin F. ukradli kosmetyki w supermarkecie na kwotę około 240 złotych. Gdy zostali przyłapani, grozili ochroniarzowi, że go zabiją.

Do zdarzenia doszło w jednym z ełckich supermarketów. Ochrona sklepu zauważyła, jak dwóch mężczyzn chowa pod ubranie kosmetyki. Sprawcy udali się w kierunku wyjścia. Okazało się, że mężczyźni nie zmierzali wcale zapłacić. Po przekroczeniu linii kas zostali ujęci przez ochroniarza.

Mężczyźni byli agresywni, rzucali o ladę skradzionym towarem. Zagrozili nawet pracownikowi sklepu, że go zbiją. Na miejsce zostali wezwani policjanci. Po wylegitymowaniu sprawcami okazali się 21-letni Jakub D. i 18-letni Marcin F.. Badanie trzeźwości wykazało u 21-latka prawie dwa promile, a 18-latka jeden promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ukarali ich 500-złotowymi mandatami karnymi. Nienaruszony towar wrócił na sklepowe półki.

Jakub D. i Marcin F. odpowiedzą jeszcze za kierowanie gróźb karalnych w stosunku do ochroniarza. Mogą za to zostać skazani przez sąd nawet na 2 lata pozbawienia wolności.

KWP
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego