Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 2 lipca 2022 roku, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Szkoły Celne w Ełku

Aby zatrzymać pijanego kierowcę, policjanci i strażacy byli zmuszeni wchodzić do jego mieszkania na trzecim piętrze przez okno w kuchni.
Jerzy W. chwilę wcześniej mając 1,5 promila alkoholu w organizmie prowadził auto, a następnie parkując je pod domem uszkodził zderzak innego samochodu.Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 19 w Ełku. Do policjantów zadzwonił mieszkaniec, że na parkingu kierujący osobowym peugeot uderzył w stojące tam inne auto. Z relacji zgłaszającego wynikało też, że kierowca chwiejnym krokiem wyszedł z samochodu i poszedł do swojego mieszkania.

Na parkingu policjanci znaleźli osobowego opla z uszkodzonym zderzakiem. Funkcjonariusze poszli do mieszkania, w którym miał przebywać sprawca kolizji. Pomimo pukania i poleceń, nikt nie otwierał drzwi.

Policjanci wiedzieli, że mężczyzna jest w środku. Świadczyły o tym odgłosy dobiegające z mieszkania. Sprawca podchodził do wizjera i zamykał zamki od wewnątrz.

Na miejsce wezwano straż pożarną. Wykorzystując uchylone okno kuchenne, policjanci i strażacy weszli do mieszkania. 50-letni Jerzy W. został zatrzymany. Był pijany. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz 50-latek trzeźwieje w policyjnej celi. Za kierowanie autem po alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat. Jerzy W. nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

KWP
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego