Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku
Pierwszy pacjent rozpoczął leczenie dializą otrzewnową w Międzynarodowym Centrum Dializ koncernu Euromedic w Ełku. Nowoczesna Stacja Dializ istnieje od pięciu lat, przeprowadza ponad 1100 zabiegów hemodializy miesięcznie dla 86 pacjentów, a od dziś zacznie również leczyć metodą dializy otrzewnowej.

Dzięki alternatywnej metodzie MCD Ełk stał się pełnoprofilowym ośrodkiem zapewniającym kompleksową opiekę nad pacjentami ze schyłkową niewydolnością nerek, oferującym wybór optymalnej terapii. Dbając o wysoki standard usług medycznych, Centrum Dializ w Ełku regularnie przeprowadza badania mające na celu kwalifikację pacjentów do przeszczepu nerki.

Dializa otrzewnowa jest metodą która zdecydowanie podnosi jakość życia pacjentów. Zabieg polega na usuwaniu z organizmu toksyn, nadmiaru wody i elektrolitów, poprzez błonę otrzewnową. Płyn dializacyjny jest wpuszczany przez specjalny cewnik do jamy brzusznej. Szkodliwe substancje oraz nadmiar wody przechodzi przez błonę otrzewnową do płynu dializacyjnego, który jest następnie wypuszczany przez cewnik. Pacjent może dostosować wymianę płynów do swojego indywidualnego planu dnia. Taka metoda leczenia nerkozastępczego umożliwia prowadzenie aktywnego trybu życia i podjęcie normalnej pracy. Pacjenci nie muszą trzy razy w tygodniu przyjeżdżać na trwający prawie pięć godzin zabieg dializy, gdyż mogą wykonywać ją sami w domu. I co równie ważne, dializa otrzewnowa jest mniej obciążająca dla układu sercowo – naczyniowego, spowalnia progresję niewydolności nerek, oraz zmniejsza dolegliwości skórne. Ponadto, dializowani taką metodą chorzy, nie muszą przestrzegać równie rygorystycznej diety, jak osoby hemodializowane.

- Dzięki uruchomieniu poradni dializ otrzewnowych pacjenci, którzy kwalifikują się do leczenia tą metodą nie będą musieli dojeżdżać ponad 100 km do placówek w Białymstoku lub Olsztynie. Ponieważ posiadamy kontrakt z NFZ, wszystkie zabiegi wykonywane w naszej placówce są dla pacjentów bezpłatne – powiedział Krzysztof Blusiewicz, Ordynator Centrum Dializ w Ełku.

Dializa otrzewnowa, choć przeprowadzana w domu wymaga regularnych kontroli u lekarza prowadzącego a także wykonywania niezbędnych badań. Pacjenci muszą przychodzić na kontrolę raz na półtora miesiąca.

Euromedic
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego