Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku
Sierż. Adam Jankowski z Komendy Powiatowej Policji w Ełku jest drugim wicemistrzem świata vovinam viet vo dao w Ti-Dou. Policjant zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Wietnamie w kategorii 77-82 kg.

W zawodach w Wietnamie brało udział 16 krajów z całego świata. Walki odbywały się pucharowo, przegrana walka eliminowała z dalszego udziału.

Każda walka trwała 3 minuty. Pierwszą walkę Adam Jankowski wygrał z zawodnikiem z Kambodży. Drugą walkę niestety przegrał na punkty z zawodnikiem z Iranu. Ostatecznie policjant zdobył brązowy medal w kategorii 77-82 kg vovinam viet vo dao Tiu-Dou i jest drugim wicemistrzem świata. Brązowy medal w kategorii 72-77 kg zdobył też brat policjanta Sylwester Jankowski.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Utrudnieniem dla naszych zawodników był przede wszystkim panujący w Wietnamie klimat. Zawodnicy ciężko przechodzili aklimatyzację. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza sprawiały duże kłopoty. Jednak występ ełczan był bardzo udany. Adam i Sylwester Jankowski zdobyli dwa brązowe krążki dla naszej reprezentacji.

Są to pierwsze medale dla Polski na Mistrzostwach Świata Vovinam Viet Vo Dao.

KPP
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego