Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku

Tylko w czwartek ełccy policjanci zatrzymali 5 pijanych kierowców. Dwóch z nich nie dość, że kierowało samochodem pod wpływem alkoholu, to jeszcze wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów. Ponadto inny kierowca 29-letni Dariusz Z. wsiadł za kółko swojego audi po tym, jak kilka godzin wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwym. Tym razem 29-latek spowodował kolizję uderzając w przydrożne drzewo.Wczoraj przed godziną 13.00 policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Sędki pijany młody mężczyzna jeździ na skuterze. Na miejscu zgłaszający opisał policjantom sprawcę. Okazało się, że był to Karol N., mieszkaniec tej samej miejscowości. Gdy policjanci zapukali do jego drzwi, 22-latek ledwo trzymał się na nogach, miał bełkotliwą mowę. Badanie alkometrem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że 22-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów do 2011 roku. Karol N. został zatrzymany, a jego skuter zabezpieczony na policyjnym parkingu. Pojazd posiadał liczne zarysowania i pęknięcia.

Również wczoraj przed godziną 18.00 na trasie Pisanica-Sędki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Lublin. Okazało się, że 28-letni kierowca jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto 28-latek też prowadził auto wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów do 2011 roku.

Tego samego dnia około godziny 18.00 funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali pijanego kierowcę audi. Dariusz Z. jechał ulicą Kilińskiego w Ełku. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy, natomiast samochód przekazali siostrze. Następnie po godzinie 21.30 ten sam Dariusz Z. wsiadł znowu za kółko swojego audi. Na trasie Wiśniowo Ełckie-Kałęczyny uderzył w przydrożne drzewo. Tym razem badanie alkometrem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 29-latek trafił do policyjnej celi.

Przed godziną 19.00 w miejscowości Mazurowo policjanci zatrzymali 44-letniego Ryszarda P., który kierował ciągnikiem. Okazało się, że mężczyzna był pijany. 44-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Również w czwartek po godzinie 22.00 w Ełku na ulicy Kajki policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego z naczepą. Okazało się, że 40-letni Witold D. jechał volvo mając 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci apelują do kierowców o „używanie wyobraźni”! Jazda pod wpływem alkoholu może zakończyć się nie tylko tragicznie dla kierującego, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy na okres nawet 10 lat. Za kierowanie wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi nawet 30 dni aresztu.

KWP
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego