Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku

4 miliony złotych. Na taką kwotę miasto Ełk wyemitowało obligacje inwestycyjne.Pieniądze pozyskane z emisji papierów wartościowych, przeznaczone zostaną na wkład własny do projektów i inwestycji realizowanych ze środków Unii Europejskiej.

Prezydent Ełku tłumaczy, że obligacje są atrakcyjniejsze niż kredyty.

- W związku z tym, że miasto pozyskuje prawie w każdym konkursie pieniądze z Unii Europejskiej, uznaliśmy że obligacje są atrakcyjniejszą formą współfinansowania niż kredyt i zostały właśnie wyemitowane - mówi Tomasz Andrukiewicz.

- Posłużą do realizacji takich projektów jak modernizacja stadionu czy przebudowa Centrum Edukacji Ekologicznej - dodaje i jednocześnie zapewnia, że to najlepszy sposób na pozyskanie środków na inwestycje.

- Często pojawia się taka obawa, że emitujemy obligacje a ktoś bogaty wykupi nasze miasto - mówi prezydent. - Nie ma takiego zagrożenia, ponieważ obligacje są bardzo sprawdzoną metodą finansowania czy współfinansowania inwestycji - uspokaja. - Obligacje emituje bank. Później, po okresie na jaki zostały wyemitowane, może je wykupić miasto - dodaje.

Miasto Ełk już po raz drugi w tym roku emituje obligacje. Poprzednia transza w wysokości 5 mln złotych została wyemitowania w maju. Te środki również posłużą jako wkład własny do inwestycji finansowanych ze środków unijnych.

W sumie zadłużenie miasta wynosi 16,7 mln złotych, przy budżecie w wysokości 170 mln zł.

Radio5
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego