Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku
W sobotę (29 sierpnia) odbędzie się ostatni koncert w ramach Mazurskiego Lata Muzycznego.

Na Plaży Miejskiej w Ełku wystąpi DJ i producent muzyki klubowej Shaun Baker.

Oprócz gwiazdy wieczoru zagrają również: DJ Matrix, 320 Deegrees, Fisher, Summer Night oraz DJ Tomy & Makos.

Początek koncertu o godz. 18:00, wstęp wolny.Shaun Baker – pochodzący z Wielkiej Brytanii niemiecki DJ. W latach 80. przeprowadził się z północnej Anglii do Niemiec. Karierę zaczynał grając w tamtejszych klubach. Następnie występował w całej Europie, między innymi regularnie prezentując swój materiał na Ibizie i Majorce. W miarę rozwoju kariery, jego sety można było usłyszeć także w Japonii, Tajlandii czy na Tajwanie.

Świat usłyszał o nim po 1997 roku, kiedy to zaczął wydawać własne utwory. Była to muzyka gatunkowo zbliżona do euro trance lub vocal trance. Tytuły albumów Shauna Bakera z tamtego okresu często zawierały wulgaryzmy. Jego pierwszym wielkim przebojem, który doczekał się niezliczonej ilości przeróbek i remiksów, była piosenka Explode, nagrana w ramach projektu Jordan & Baker. Duet ten wystąpił na Sunrise Festival w 2003 roku. Projekt Jordan & Baker ujawnił tendencję Bakera do bogatego wykorzystywania syntezatorów.


Maloy i Shaun Baker
Obecnie Shaun współpracuje z innym niemieckim DJ – Sebastianem Wolterem, wydając muzykę w stworzonej przez niego wytwórni Uptunes. Pierwszym jego solowym hitem był cover utworu Bakerman, autorstwa zespołu Laid Back. Największą popularność przyniosła mu jednak piosenka VIP z lutego 2007 roku. Zajmowała ona pierwsze miejsca na listach przebojów między innymi w Polsce i Czechach. Po sukcesie tego utworu jego oficjalną wokalistką została MaLoY.

iS
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego