Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku
Zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych od 1 września 2009r.


interREGIO Żubr
foto: K. Sakowicz PZPR
Od 6 września będzie kursował nowy pociąg z Ełku, który umożliwi mieszkańcom Ełku i okolic dojazd do Białegostoku na pociąg interREGIO do Warszawy. Po pierwsze pojawia się nowe niedzielne połączenie do Warszawy dla mieszkańców Ełku, a po drugie - będzie to tańszy przejazd niż funkcjonujący obecnie.


Podlaski Zakład Przewozów Regionalnych w Białymstoku informuje, że z dniem 1 września 2009r. wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez spółkę „PKP Przewozy Regionalne” na terenie województwa podlaskiego. Modyfikacja rozkładu jazdy dokonywana jest z myślą o podróżnych, na podstawie sygnałów jakie otrzymuje organizator przewozów, tj. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

W niedzielę, 6 września przyjedzie do Białegostoku z Ełku nowy pociąg, który będzie kursował tylko w niedziele w relacji Ełk /odj.14:36/ - Białystok /przyj.16:13/. Pociąg ten umożliwi dojazd podróżnym z kierunku Ełku na niedzielny kurs pociągu interREGIO „Żubr” relacji Białystok /odj.16:55/ - Warszawa Zachodnia /przyj.19:54/, który kursuje w piątki i niedziele. Obecnie dojazd z kierunku Ełku na pociąg interREGIO „Żubr” jest tylko w piątki. Dotychczas za przejazd w relacji np. Ełk - Warszawa Zachodnia, jadąc pociągiem osobowym na trasie Ełk - Białystok i dalej z Białegostoku do Warszawy Zachodniej pociągiem pospiesznym, opłata wynosiła 55 zł /bilet normalny/. Korzystając z nowego połączenia do Warszawy, tylko pociągami naszej spółki, opłata za przejazd w tej samej relacji wynosi 33 zł, a więc oszczędza się 22 zł, a na trasie Grajewo - Warszawa Zachodnia - oszczędności wyniosą 20 zł.

Kolejnymi nowinkami będzie pojawienie się szynobusów na trasach, na których wcześniej nie kursowały, tj. Białystok – Szepietowo i Białystok - Ełk. Nowoczesne i tańsze w eksploatacji szynobusy zastąpią niektóre kursy wykonywane na tych trasach elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, zwanymi popularnie EZT. Będą to kursy z Białegostoku do Szepietowa o godz.8:35, powrotny z Szepietowa o godz. 10:25 oraz z Białegostoku do Ełku o godz. 5:26 i powrotny o godz. 7:56 z Ełku.

Szczegółowe informacje można uzyskać w kasach biletowych, punktach informacji oraz pod telefonem nr 194 36.

D Y R E K T O R
Elżbieta Załuska

informacja prasowa
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego