Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
3 października 2009 r. (sobota)
godz. 18.00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
(koncert siedzący)
bilet: 40 / 45 zł
(przedsprzedaż / w dniu koncertu)

Irena Santor - karierę rozpoczynała w zespole "Mazowsze", by później zostać artystką solową. Nazywana "Pierwszą Damą Polskiej Piosenki" ma na koncie mnóstwo przebojów (m.in. "Już nie ma dzikich plaż", "Wiem że to miłość", "Powrócisz tu"), nagród (m.in. Złoty Krzyż Zasługi) oraz niesłabnące uwielbienie publiczności złożonej z kilku pokoleń.

Solo Irena Santor wystąpiła po raz pierwszy w 1959 roku w warszawskiej Sali Kongresowej, śpiewała też w kabaretach i spektaklach teatralnych (m.in. teatr Ateneum i Syrena). Wielką popularnością cieszyła się nie tylko w kraju ale i za granicą (koncerty w Azji, Ameryce i Australii), często pojawiała się w telewizji, zagrała także w filmie Stanisława Barei "Przygoda z piosenką".

Artystka wielokrotnie była laureatką nagród w Sopocie i Opolu, nagrała kilkadziesiąt albumów, m.in. "W krainie piosenki", "Zapamiętaj, że to ja", "Telegram miłości", "Biegnie czas", "Warszawa, ja i ty" oraz ponad 1000 piosenek.

W roku 1991 postanowiła wycofać się z działalności artystycznej i występować tylko okazjonalnie. Pięć lat później ukazała się jej płyta "Duety", gdzie wraz z artystką zaśpiewali między innymi: Paweł Kukiz, Anna Maria Jopek, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Andrzej Sikorowski, Zbigniew Wodecki, Kasia Stankiewicz. Cztery lata później ukazał się kolejny album "Santor Cafe".

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego